www.razmendagan.com                                                                                                         afgrazm@gmail.com  


ارسالی پیمان

۱۳ فبروری ۲۰۱۸

 

 

گزیده هائی از دریچه های انترنیتی

"اگر غنی بتواند الم ترکیف بخواند استعفا می دهم"

142

تبصرۀ گرداننده: درکشوری که  قدرت مدارانش، به این سطح باشند که معیار سیاستمداری و اداره کردن کشور برای شان خواندن الم ترکیف و ... باشد، حال و روزش به کجا خواهد کشید؟ شما برادران غنی، از جهادی تا طالب و داعش و ... که الم ترکیف را می توانید بخوانید مگر در جهالت وتعصب و مزدورمنشی و وطنفروشی کمتر از او هستید؟ تا جائی که تجربۀ امروز جهادگران و حاکمان مسلمان نشان می دهد، هرکسی که "ملا" تر بوده، در وقت حاکمیتش بیشتر آدم کشته است(ملا عمر، بن لادن، خمینی، البغدادی، ربانی، گلبدین، سیاف، مزاری، شیخ آصف و ...).

 

عطا محمد نور در سخنان سلسله وار اش در مورد اشرف غنی گفته است که اگر وی بتواند الم ترکیف را بخواند من استعفا می دهم.

همین می شود که یک هیات بلند پایه پس از مدت ها رفتند داخل قرآن را بگردند که الم ترکیف چه معنی می دهد و چه رازی در این الم ترکیف است که عطا محمد نور از آن بحیث قرآن جنگی با رییس جمهور استفاده می کند و آنها پس از خواندن سی جزو قرآن تازه متوجه شدند که "الم ترکیف" در سوره فیل است.

ریاست جمهوری حیران مانده است که فیل در اینجای قضیه چه نقشی دارد و اصولا این فیل چه کسی است؟ عطا محمد نور، عبدالله، اشرف غنی، حکمتیار یا انجینر محمد خان؟ شاه حسین مرتضوی نیز طی اطلاعیه مصبوعاتی شماره 1356754 گفته است که فیل یک حیوان عظیم الجثه ای است که ریاست جمهوری برایش احترام قایل است و از جمله بزرگان و متنفذین به شمار می رود.

از طرف دیگر هیات بلند پایه متوجه شد که قضیه الم ترکیف برمی گردد به آیه: " أَلَمْ تَرَ كَيْفَ فَعَلَ رَبُّكَ بِأَصْحَابِ الْفِيلِ" بعد با هزینه یکصد و چهل و هشت هزار دالر و طی یک برنامه فیل شناسی دست به یک ترجمه زدند که آیا ندیده ای که پروردگارت با اصحاب فیل چه کرد؟ با تمام این اوصاف این بزرگواران غیر از اینکه ندانستند که واقعا پروردگار با اصحاب فیل چه کرد حتی پای خدا را هم در این قضیه وارد این کشمکش ها کردند.

اشرف غنی در حالیکه فکر می کرد الم ترکیف یعنی چی پس از اینکه متوجه شد فیل هم در قرآن استفاده شده و هم در تخته شطرنج تصمیم گرفته است که روزی صد بار الم ترکیف را بخواند و بنویسد.

مهدی ثاقب

 


                                                                                 www.razmendagan.com                                                                                                     afgrazm@gmail.com