www.razmendagan.com                                                                                                         afgrazm@gmail.com  


   گردآورنده - پیمان

۱۳ جون ۲۰۱۷

 

 

گزیده هائی از دریچه های انترنیتی

 

114

تبصرۀ گردآورنده: انفجار خونین شهرکابل که دراثرآن جان بیش از صد هموطن ما گرفته شد، نه کار شبکۀ حقانی بود و نه انفجار یک موتر فاضلآب. این قتل عام مردم  با پرتاب راکتی صورت گرفته که می گویند توسط سربازان امریکائی مستقر درافغانستان(احتمالاً ازهلمند) به طرف سفارت آلمان پرتاب شده است. دلیل آنهم برخورد "گستاخانۀ" مخالفت مرکل صدراعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا، درنشست شان درایتالیا بوده است که درهمان زمان در رسانه ها بازتاب گسترده یافت. امریکائی ها با این حملۀ خونبار شان به مردم افغانستان، خواستند آلمان را سرجایش بنشانند. چند روز بعدازآن هم مقر سربازان افغان درهلمند توسط طیارات امریکائی بمبارد شده وده نظامی افغان کشته وتعدادی زخمی می شوند. مفسران می گویند اینها همان نظامیان افغان بودند که از پرتاب راکت به طرف کابل خبر شده بودند. لذا امریکائی ها برای پیشگیری از افشای راز شان آنها را به خاک وخون کشیدند.

 

موتر فاضلاب شهری یا آزمایش موشکی آمریکا؟

در حمله چهارشنبه خونین کابل که بیش از ششصد تن کشته و زخمی شدند، هیچ اثری از موتر فاضلابی شهری مشاهده نشده است.

مسوولان نظامی و گروه تحقیق موظف شدند تا گزارش دهند که موتر فاضلاب شهری مملو از مواد انفجاری باعث وقوع انفجار مهیب چهارشنبه خونین کابل بوده است.
برخی منابع نظامی اذعان می دارند که انفجار در چهاراهی زنبق کابل يك حمله هوايي موشك مافوق صوت بوده است نه انفجار موتر فاضلاب شهری.

قبل از حمله پنتاگون اعلام داشته بود که در حال آزمايش موشك فوق صوت در کابل خواهد بود.
اگر موتر بمب مي بود زمين تا ٨ متر حفر نمي شد. اگر موتر بمب مي بود ديوار هاي استنادي پهلوي موتر حامل ثابت نمي ماند.

در هرحال گفته می شود که این اخطاری برای آلمان و اتحادیه اروپا بوده که در کنار آمریکا بار دیگر بر ازدیاد نیروی نظامی در افغانستان تاکید ورزند و آمریکا را در این امر یاری رسانند.

"شبکه حقانی دست داشتن در حملات مرگبار کابل و هرات را رد کرد" (سایت بی بی سی)

 

حمله مرگبار هواپیمای امریکایی بر نظامیان هموطن

در جریان عملیات مشترک امروز شنبه نظامیان افغانستان و امریکایی در ولایت هلمند، هواپیمای آمریکایی نظامیان افغانستان را بخاک و خون کشید.

راضیه بلوچ، یک عضو شورای ولایتی هلمند به خبرگزاری آلمانی "دی. پی. ای" گفت که این حمله هوایی در منطقه "لوی باغ" در ولسوالی "نادعلی" صورت گرفته است و دست کم ۱۰ نیروی امنیتی افغانستان کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شده اند.

 


                                                                                 www.razmendagan.com                                                                                                     afgrazm@gmail.com